Атлетико (Мадрид) тържествено влезе на новия си стадион Уанда Метрополитано,

...

Атлетико /Мадрид/ откри новия стадион с победа

" Атлетико " (Мадрид) тържествено влезе на новия си стадион " Уанда Метрополитано ", който беше открит с фанфари в събота, само че тимът си сподели остарялото и добре познато лице и завоюва с 1:0 против Малага.    68 хиляди фенове извършиха стадиона до краен лимит, с цел да следят тима на Диего Симеоне, който в последните пет сезона залага на здрава отбрана, експанзия по всички точки на терена и неособено резултатни победи.    Срещата стартира със обстановка за гостите от Малага, която в действителност се оказа и най-хубавата им опция за гол в мача. Борха Бастон влезе в наказателното поле, няколко пъти беше притискан от бранителите и можеше да падне за дузпа, само че не го направи и от дребен ъгъл стреля мощно, само че Ян Облак нямаше проблеми.    След това домакините взеха самодейността и сътвориха няколко положителни благоприятни условия, пропуснати от Анхел Кореа и Яник Ферейра Караско. В 61-ата минута домакините стигнаха и до единствения си гол, откакто Анхел Кореа показва каскада от финтове на дясното крило и подаде паралелно на голлинията, откъдето Антоан Гризман прати топката в мрежата.    Кралят на Испания Фелипе Шести, дружно с Фернандо Торес и Хосе Еулохио Гарате, играл за тима сред 1966-а и 1977-а година, дадоха алегоричен начален удар на новия стадион, а парашутист с цветовете на Испания пусна топката на терена. Самият Торес влезе на терена като запаса в 66-ата минута на мястото на Кореа и обра овациите на публиката.

Източник: bnr.bg